Nauczyciel/ka specjalizacji informatyczno-technicznej

Aktualne

Od początku w Bednarskiej Szkole Realnej prowadzimy specjalizację informatyczno-techniczną. Już od pierwszej klasy uczniowie i uczennice zapoznają się z elementami programowania, robotyki i nabywają kompetencji pracy z prostymi narzędziami. W kolejnych latach zdobywają nowe stopnie wtajemniczenia. Szukamy osoby lub osób, które nas w tym wesprą.

Tu: Opis specjalizacji

Nauczyciel/ka Cyfrowych Zajęć Praktyczno-Technicznych (CZPTy)  (klasa 1) - 8 h - zajęcia praktyczno-techniczne rozszerzone o elektronikę i programowanie

Potrzebne kompetencje:

•  podstawowa wiedza i umiejętności w tematach manualnych (majsterkowanie):
  • materiałoznawstwo
  • wytwórstwo
  • stolarstwo
  • proste naprawy
  • podstawowa wiedza i umiejętności w tematach elektro-informatycznych:
    • elektronika analogowa i cyfrowa
    • programowanie mikrokontrolerów
    • prosta robotyka mobilna
    • nowoczesne technologie

Nauczyciel/ka informatyki zaawansowanej (klasa 2) 4 h  - nauka programowania i tematów pochodnych - linux, git, budowanie stron internetowych, najważniejsza jest umiejętność nauczania programowania i rozwiązywania problemów

Potrzebne kompetencje:

• czysto konsolowa obsługa dystrybucji Linuxa
  • wykorzystywanie systemu kontroli wersji Git
  • dobra znajomość podstawowych algorytmów i struktur danych
  • znajomość OOP

Nauczyciel/ka specjalizacji informatyczno-technicznej (klasa 3 i 4) - 4 h

• część techniczna:
    • tanie i proste rozwiązania
    • elektronika analogowa i cyfrowa
    • programowanie mikrokontrolerów (Arduino, ESP, Raspberry, Nucleo)
    • obsługa elektronarzędzi i maszyn
    • spawanie
    • wytwórstwo i materiałoznawstwo
    • prowadzenie projektów
    • systemy napędowe
    • radiokomunikacja

• część informatyczna:
    • zaawansowana znajomość wybranego powszechnego zagadnienia informatycznegosome text
      • web development
      • aplikacje mobilne
      • game development
      • widzenie maszynowe
      • robotyka mobilna
      • sieci neuronowe

W zależności od kompetencji i dyspozycyjności jesteśmy w stanie zatrudnić jedną lub kilka osób. Każda z nich  musi odczuwać chęć uczenia innych. Przyda się też elastyczność wobec wahań motywacji typowych dla osób nastoletnich:) Zaprezentowany powyżej zestaw kompetencji techniczno-informatycznych jest propozycją. Można uczyć innych programów i innych rozwiązań, o ile jest to rozwijające w danej dziedzinie.

Co oferujemy?

• Umowę o pracę na 12 miesięcy z płatnymi wakacjami (5 tygodni w wakacje, 2 tygodnie ferii zimowych + przerwy świąteczne), dopłaty do LuxMed i Fit Profit
  • Wspierający i  inspirujący zespół nauczycielski
  • Dostęp do szkolnej siłowni
  • Zdolnych uczniów i uczennice - niektórzy z nich to laureaci konkursów informatycznych na poziomie szkoły podstawowej.
  • Uczciwe rozliczenie casu pracy - płatne nadgodziny, dodatki itp.

Oferty - CV i Krótki list motywacyjny zawierający oczekiwania finansowe prosimy kierować na adres sekretariat@bsr.edu.pl do 15 maja.

Dokumenty prosimy uzupełnić klauzulą dotyczącą zgody na przetwarzanie danych podczas rekrutacji.

Zainteresowanych proszę o kontakt z dyrektorką – Olą Daszkowską Kamińską aleksandra@bednarska.edu.pl