Rekrutacja kandydatów na rok szkolny 2025/26

Uruchomiliśmy zapisy na egzaminy. System rekrutacyjny jest dostępny pod adresem:
https://rekrutacja.bsr.edu.pl/

Wszystkim osobom, rozważającym zdawanie do Bednarskiej Szkoły Realnej, zwracamy uwagę, że w trakcie nauki nasi uczniowie i uczennice zdobywają różnorodne doświadczenia i stają w obliczu zróżnicowanych wyzwań, w tym serii obowiązkowych wyjazdów, podczas których realizowana jest część programu szkolnego. W tym właśnie tkwi sens edukacji realnej. Jeśli z góry zakładasz, że chcesz skupić się na tylko jednej czy dwóch spośród proponowanych przez nas aktywności, a unikać wszystkich innych, pomyśl o innej, bardzo wyspecjalizowanej szkole.

Spotkania informacyjne dla kandydatek i kandydatów oraz ich rodziców odbędą się:
- pierwsze, w sobotę 23 listopada 2024 roku o godzinie 15.10
- drugie, w sobotę 22 lutego 2025 roku o godzinie 15.10
Spotkania organizujemy w budynku szkoły przy ul. Kawalerii 5.
Osoby, które zamierzają przyjść na pierwsze spotkanie, prosimy o rejestrację, której można dokonać TUTAJ
do 22 listopada do godziny 20.00.

Informacje o zasadach rekrutacji do Bednarskiej Szkoły Realnej w roku 2025

Aby dostać się do Bednarskiej Szkoły Realnej, należy zdać egzamin. Egzamin składa się z trzech części: zadania zespołowego, testów z języka polskiego i matematyki oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

Decyzja o przyjęciu do szkoły podejmowana jest na podstawie analizy wyników punktowych:
- części pierwszej egzaminu – zadania zespołowego (30% możliwych do zdobycia punktów),
- części drugiej egzaminu – testów z języka polskiego i matematyki (40% możliwych do zdobycia punktów),
- części trzeciej egzaminu – rozmowy kwalifikacyjnej (30% możliwych do zdobycia punktów),
oraz obserwacji sprawności, punktualności i rzetelności kandydatki/kandydata podczas całego procesu rejestracji, komunikacji i rekrutacji.

Warunkiem zdania egzaminu do szkoły (poza uzyskaniem dostatecznie wysokiej sumy punktów) jest osiągnięcie wymaganego minimum z każdego z egzaminów cząstkowych. Szczegółowe informacje o egzaminach:

Część I: zadanie zespołowe
Tę część egzaminu prowadzimy w terenie. Należy przyjść z pozytywnym nastawieniem i w stroju dostosowanym do pogody. Kandydatki i kandydaci zostaną podzieleni na zespoły i poproszeni o wykonanie zadań o zróżnicowanym charakterze. Na egzamin, wraz z ewentualnymi dojazdami, trzeba będzie zarezerwować około 5 godzin.

Część II: testy z języka polskiego i z matematyki
Nasi nauczyciele przygotują autorskie egzaminy pisemne. Oprócz standardowej wiedzy szkolnej od kandydatek i kandydatów oczekujemy kreatywnego myślenia oraz skutecznego przyswajania i stosowania nowych pojęć. Uwaga! Nie udostępniamy naszych egzaminów z ubiegłych lat. 

Część III: rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowa kwalifikacyjna potrwa nie dłużej niż 25 minut. Będzie dotyczyć zainteresowań i doświadczeń kandydatek i kandydatów oraz ich motywacji do zdawania do naszej szkoły. Na rozmowę możesz przynieść jeden dowolny, ważny dla Ciebie przedmiot, jeśli uznasz, że warto go nam pokazać.
Uwaga! Inaczej niż w poprzednich latach nie prosimy o przygotowanie wypowiedzi na zadany temat i nie oczekujemy pokazywania nam prezentacji. 

Jak zapisać się na egzaminy?
Podobnie jak w poprzednich latach zapisy, wymiana danych i korespondencja związana z naborem do szkoły będą się odbywać za pośrednictwem Internetowego Systemu Rekrutacji. Uruchomimy go 14 stycznia 2025 roku. Link do systemu udostępnimy w zakładce rekrutacja. Zapisy na egzaminy zakończą się 24 lutego. W czasie procedury zapisów poprosimy kandydatów i kandydatki oraz rodziców o potwierdzenie zapoznania się ze szczegółowym regulaminem tegorocznego naboru, który opublikujemy w momencie uruchomienia rejestracji.

Opłata egzaminacyjna
Opłatę w wysokości 450 złotych należy, najpóźniej 1 marca, przekazać za pośrednictwem Internetowego Systemu Rekrutacji. Po uiszczeniu opłaty w systemie pojawią się indywidualne terminy egzaminów kandydatki/kandydata. 

Termin i forma egzaminu
Zadanie zespołowe – sobota 8 marca i niedziela 9 marca
Przewidujemy cztery tury (po dwie każdego dnia). Podczas rejestracji system automatycznie przydzieli kandydatce/kandydatowi dzień i turę egzaminu. Szczegółowe informacje o miejscu i formie egzaminu podamy z kilkudniowym wyprzedzeniem.
Egzamin pisemny z matematyki – poniedziałek 10 marca, po południu
Egzamin pisemny z języka polskiego – wtorek 11 marca, po południu
Rozmowa kwalifikacyjna – od 12 marca do 29 marca - indywidualny, popołudniowy termin wyznaczony automatycznie przez system.

Wyniki egzaminu i przyjęcia do Bednarskiej Szkoły Realnej.
Komisja Egzaminacyjna, za pośrednictwem Internetowego Systemu Rekrutacji, 15 kwietnia poinformuje o wynikach egzaminu. Osoby, które zdadzą egzamin, znajdą się na liście przyjętych do szkoły lub na liście rezerwowej. Osoby przyjęte powinny w ciągu 2 tygodni potwierdzić, wpłacając kwotę w  wysokości jednego czesnego, chęć uczęszczania do Bednarskiej Szkoły Realnej. Po tym terminie zwolnione miejsca będą proponowane osobom z listy rezerwowej.
Planujemy, podobnie jak w latach ubiegłych, uruchomić dwie klasy pierwsze po 20 osób.

W związku z ustaleniami dokonanymi w ramach Zespołu Szkół „Bednarska” część miejsc w klasach pierwszych Bednarskiej Szkoły Realnej zostanie zarezerwowana dla absolwentek i absolwentów Bednarskiej Szkoły Podstawowej Terytorium „Raszyńska”.

Osobom spoza Zespołu Szkół „Bednarska” gwarantujemy minimum 27 miejsc. W przypadku rezygnacji uczniów z „Raszyńskiej” ta liczba będzie wzrastać. 






Klikając "Akceptuj", wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.